Swedish Cup 2022

RELAY 1 08:15 2022-01-05
Lane
Name
Lastname
Class
Club
1
2
Linda
Wikner
ARJW
SWE, Trosa-Hölebo Skytteförening
3
Julia
Sjögren
ARJW
SWE, Älmhults Skytteförening
4
Camilla
Paulsen Johannessen
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
5
Louise
Becker
ARJW
SWE, Algutsrums Skytteförening
6
Maya
Björklund
ARJW
SWE, Filipstads Skyttegille
7
Hanna
Hasselqvist
ARJW
SWE, Tibro-Ransberg Skytteförening
8
Maja
Karlsson
ARJW
SWE, Trollhättebygdens Sportskytteklubb
9
Tuulevi
Suomus
ARJW
FIN, VihA
10
Rozhan
Jalalian
ARJW
SWE, Botkyrka Skytteförening
11
Oda
Flikkerud
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
12
Sofia
Rosberg
ARJW
SWE, Botkyrka Skytteförening
13
Julie
Paulsen Johannessen
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
14
Karolina
Granholm
ARJW
SWE, Botkyrka Skytteförening
15
Martine
Sve
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
16
Patience
Ehigiator
ARJW
SWE, Botkyrka Skytteförening
17
Inga Marie
Hanserud
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
18
Ellen
Mörberg
ARJW
SWE, Nässjö Skyttegille
19
Amanda
Pettersen
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
20
Julia
Johansson
ARJW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
21
Aicha
Rostad
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
22
Moa
Nilsson
ARJW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
23
Thiril
Brendryen
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
24
Melinda
Lövskog
ARJW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
25
Eirin
Raaen
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
26
Emma
Malinen
ARJW
FIN, Kyrkslätt Skf
27
Jenny
Olsen Ek
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
28
Annabelle
Borved
ARJW
DEN, Viborg Skytteforening
29
Moa
Hallberg
ARJW
SWE, Aspö Skytteförening
30
Wilma
Svensson
ARJW
SWE, Ingelstad Skytteklubb
31
Josefine
Laursen
ARJW
DEN, Dansk Skytte Union
32
Sanna
Svärd-Paulsson
ARJW
SWE, Ingelstad Skytteklubb
33
Emma
Koch
ARW
DEN, Dansk Skytte Union
34
Sonja
Fransson
ARJW
SWE, Tyresö Skytteförening
35
Katrine
Christensen
ARJW
DEN, Dansk Skytte Union
36
Helmi
Pietinalho
ARJW
FIN, SaSA Salon Seudun Ampujat
37
Sara
Alexis
ARJW
DEN, Dansk Skytte Union
38
Nora
Olsson
ARJW
SWE, Gullabo Skytteförening
39
Rikke
Bertelsen
ARJW
DEN, Dansk Skytte Union
40
Amanda
Carlsson
ARJW
SWE, Gullabo Skytteförening
41
Maja
Kuljunlahti
ARJW
SWE, Storfors Skytteförening
42
Maja
Bucher
ARJW
SWE, Skabersjö Skytteförening
43
Inez
Andersson
ARJW
SWE, Eringsboda/Backaryd Skytteförening
44
Frida
Börjesson
ARJW
SWE, Ålems Skytteförening
45
Josefin
Andersson
ARJW
SWE, Nässjö Skyttegille
46
Mathilda
Gustafsson
ARJW
SWE, Bromma-Solna Skytteförening
47
---
---
---
-, ---
48
---
---
---
-, ---
49
Denize
Andersson
ARJW
SWE, Köpings Skytteförening
50
Siv
Hegelund
ARJW
DEN, Ølstykke Skytteforening
51
Amanda
Berglund
ARJW
SWE, Ludvika Skytteförening
52
Maria
Graversen
ARJW
DEN, FHSS
53
Andrea Ingstadbjørg
Alstad
ARJW
NOR, Kisen MSL
54
Helena
Dreyer Perkiömäki
ARJW
FIN, Isonkyrön Metsästys ja Ampumaseura
55
Evelina
Neumann Szilágyi
ARJW
SWE, Fagersta Ungdomsskytteförening
56
Anne Bakke
Nielsen
ARJW
DEN, Aalborg Skyttekreds
57
58
59
60
RELAY 2 09:55 2022-01-05
Lane
Name
Lastname
Class
Club
1
2
Emelie
Hallén
ARW
SWE, Trosa-Hölebo Skytteförening
3
Louise
Rosell
ARW
SWE, Algutsrums Skytteförening
4
Marjo
Yli-Kiikka
ARW
FIN, Isonkyrön Metsästys ja Ampumaseura
5
Emelie
Jarlenfors
ARW
SWE, Ka 2 Skytteförening
6
Marianne
Palo
ARW
FIN, Isonkyrön Metsästys ja Ampumaseura
7
Lovisa
Bjare
ARW
SWE, Botkyrka Skytteförening
8
Josefine
Lindfors
ARW
SWE, Virsbo Ungdomsskytteförening
9
Ninosca
Olivares
ARW
SWE, Botkyrka Skytteförening
10
Anna
Normann
ARW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
11
Amanda
Göranson
ARW
SWE, Södermalms o Liljeholmens SSK
12
Sara
Miebach
ARW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
13
Henna
Viljanen
ARW
FIN, Kyrkslätt Skf
14
Athena
Gudmundsson
ARW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
15
Jenna
Kuisma
ARW
FIN, Kyrkslätt Skf
16
Sabina
Fagerlund
ARW
SWE, Ingelstad Skytteklubb
17
Jenni
Leppänen
ARW
FIN, Vakka-Suomen Ampujat
18
Emmi
Hyrkäs
ARW
FIN, Simpeleen Hahlo
19
Emma
Åkesson
ARW
SWE, Aleholms Skytteförening
20
Inka
Havukainen
ARW
FIN, Simpeleen Hahlo
21
Mathilda
Hjelm
ARW
SWE, Gullabo Skytteförening
22
Sonja
Siitonen
ARW
FIN, Simpeleen Hahlo
23
Johanna
Carlsson
ARW
SWE, Gullabo Skytteförening
24
Christinna
Herskind
ARW
DEN, Dansk Skytte Union
25
Cecilia
Lindberg
ARW
SWE, Aspö Skytteförening
26
Christine
Jacobi
ARW
DEN, Dansk Skytte Union
27
Isabelle
Johansson
ARW
SWE, Anderstorps Skytteförening
28
Elin
Persson
ARJW
SWE, Aspö Skytteförening
29
Cecilie
Madsen
ARJW
DEN, Trehøje
30
Josefine
Ahlm
ARJW
SWE, Söraby Skytteförening
31
Sandra
Mauno
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
32
Leah
Meszaros
ARJW
NOR, Hasle/Ise
33
Pinja
Tapio
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
34
Alma
Eriksson
ARJW
SWE, Dalstorps Skytteförening
35
Alexandra
Rosenlew
ARJW
FIN, Esbo skytteförening
36
Ida
Eklund
ARJW
SWE, Stenkumla Skyttegille
37
Nicolle
Nygren
ARJW
SWE, Umeå Skytteförening
38
Fanny
Hellberg
ARJW
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
39
Evelina
Sundström
ARJW
SWE, Skoga-Ekshärads Skytteförening
40
Agnes
Gäfvert
ARJW
SWE, Fagersta Ungdomsskytteförening
41
Matilda
Christensen
ARJW
SWE, Halmstad/Snöstorp Skytteförening
42
Maja
Pedersen
ARJW
DEN, DSB/ASF
43
Johanna
Andersson
ARJW
SWE, Dalstorps Skytteförening
44
Iza
Svensson
ARJW
SWE, Sjöbo Ungdomsskyttegille
45
Leia
Lindberg
ARJW
SWE, Rasbo-Vaksala Skytteförening
46
Essi
Heiskanen
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
47
---
---
---
-, ---
48
---
---
---
-, ---
49
Synnøve
Berg
ARJW
NOR, Kisen MSL
50
Viivi
Kemppi
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
51
Pernille
Nor-Woll
ARJW
NOR, Kisen MSL
52
Sonja
Myllys
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
53
Victoria
Spennare-Olsson
ARJW
SWE, Köla Skytteförening
54
Aino
Nenonen
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
55
Emma
Falck
ARJW
DEN, Trehøje
56
Sonja
Nenonen
ARJW
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
57
58
59
60
RELAY 3 11:35 2022-01-05
Lane
Name
Lastname
Class
Club
1
2
Jeanette
Duestad
ARW
NOR, Notteroy NSF
3
Emelie
Kjellgren
ARW
SWE, Ludvika Skytteförening
4
Johanna
Andersson
ARW
SWE, Nässjö Skyttegille
5
Johanna
Reksten
ARW
NOR, Kisen MSL
6
Karin
Blom
ARW
SWE, Jönköpings Skyttegille
7
Amalie
Evensen
ARW
NOR, Kisen MSL
8
Isabelle
Edman
ARW
SWE, Jönköpings Skyttegille
9
Tonje
Engevik
ARW
NOR, Kisen MSL
10
Hannah
Göransson
ARW
SWE, Aleholms Skytteförening
11
Milda Marina Søberg
Haugen
ARW
NOR, Kisen MSL
12
Sara Brix
Sivertsen
ARW
DEN, Ølstykke Skytteforening
13
Benedikte
Oppedal
ARW
NOR, Kisen MSL
14
Frida
Härstedt
ARW
SWE, Löderups Skyttekår
15
Karina
Stette
ARW
NOR, Kisen MSL
16
Frida
Alfredsson
ARW
SWE, Sjuhäradsbygdens SSK
17
Jorun
Snekvik
ARW
NOR, Storfjorden Sportskytterlag
18
Elli
Männistö
ARW
FIN, Punkalaitumen Kunto
19
Rikke
Mæng Ibsen
ARW
DEN, Trehøje
20
Anna
Mårtensson
ARW
SWE, Kyrkås Skytteförening
21
Willie
Bergdahl
ARJM
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
22
Oskar
Sandblom
ARJM
SWE, Trollhättebygdens Sportskytteklubb
23
Lucas
Rosencrantz
ARJM
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
24
Marius
Grandberg
ARJM
NOR, NTG Kongsvinger
25
Ditte
Clausen
ARW
DEN, Talentcenter ØST Danmark
26
Samuli
Vainikka
ARJM
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
27
Anna
Nielsen
ARW
DEN, Dansk Skytte Union
28
Vertti
Jauhiainen
ARJM
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
29
Kasper Hjort
Lousdal
ARJM
DEN, Talentcenter ØST Danmark
30
Jesper
Johansson
ARJM
SWE, Kävlinge Sportskytteklubb
31
Alexander
Ignell
ARJM
SWE, Nässjö Skyttegille
32
Axel
Löfvander
ARJM
SWE, Kävlinge Sportskytteklubb
33
Jacob
Andersson
ARJM
SWE, Nässjö Skyttegille
34
Oskar
Löfvander
ARJM
SWE, Kävlinge Sportskytteklubb
35
Albin
Sandmark
ARJM
SWE, Christianstads Skyttesällskap
36
Isak
Gurrik
ARJM
NOR, NTG Kongsvinger
37
Isac
Cedergren
ARJM
SWE, Christianstads Skyttesällskap
38
Elias
Furunes
ARJM
NOR, NTG Kongsvinger
39
Emil
Ala-Kulju
ARJM
SWE, Nyköpings Skyttegille
40
Caroline
Finnestad Lund
ARJW
NOR, NTG Kongsvinger
41
Even Olai
Enger Throndsen
ARJM
NOR, Krapfoss SSL
42
Mari
Løvseth
ARW
NOR, Stange Sportsskyttere
43
Vebjørn
Grimsrud
ARJM
NOR, Krapfoss SSL
44
Jonathan
Bengtsson
ARJM
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
45
Svante
Gadd
ARJM
SWE, Trollhättebygdens Sportskytteklubb
46
Anton
Salomonsson
ARJM
SWE, Össjö Skytteförening
47
---
---
---
-, ---
48
---
---
---
-, ---
49
Antti
Turunen
ARJM
FIN, K-UAS
50
Tobias
Bernhoft-Osa
ARJM
NOR, Vestre Bærum
51
Mikael
Rutgersson
ARJM
SWE, Göteborgs Skyttesportförening
52
Adrian
Falk
ARJM
SWE, Saleby Skytteförening
53
Emil
Öien
ARJM
SWE, Göteborgs Skyttesportförening
54
Jens-Ulrik Ladekjær
Mikkelsen
ARJM
DEN, Dansk Skytte Union
55
Karl
Pantzar
ARJM
SWE, Göteborgs Skyttesportförening
56
Elias
Johansson
ARJM
SWE, Anderstorps Skytteförening
57
Erik
Andreasson
ARJM
SWE, Göteborgs Skyttesportförening
58
59
60
RELAY 4 13:15 2022-01-05
Lane
Name
Lastname
Class
Club
1
2
Santeri
Kenola
ARJM
FIN, Kankaanpään Ampumaurheilijat
3
Pontus
Kallin
ARJM
SWE, By Skytteförening
4
Niko
Elonen
ARJM
FIN, Kankaanpään Ampumaurheilijat
5
Felix
Eriksson
ARJM
SWE, Värnamo Skytteförening
6
Rasmus
Caspersen
ARJM
DEN, Ølstykke Skytteforening
7
Rasmus
Rydberg
ARJM
SWE, Värnamo Skytteförening
8
Elmer
Wagner
ARJM
DEN, Ballerup Skf
9
Carl
Wallin
ARJM
SWE, Halmstad/Snöstorp Skytteförening
10
Carl
Bergman
ARJM
SWE, Eda Skyttegille
11
Linus
Stehn
ARJM
SWE, Halmstad/Snöstorp Skytteförening
12
Victor
Lindgren
ARJM
SWE, Sjöbo Ungdomsskyttegille
13
Isak
Jansson
ARJM
SWE, Frösunda Skytteförening
14
Frans
Rasmusson
ARJM
SWE, Sjöbo Ungdomsskyttegille
15
Luujas
Koota
ARJM
FIN, Esbo skytteförening
16
Hampus
Ek
ARJM
SWE, Dalstorps Skytteförening
17
Lauri
SYRJÄ
ARJM
FIN, Asikkalan Ampumaseura
18
Sander
Harildstad
ARJM
NOR, Lismarken skytterlag sportsskyttere
19
Oliver
Gylta Olsen
ARJM
NOR, Fredrikstad MSL
20
Matias
Ligaard
ARJM
DEN, DSB/ASF
21
Roger
Gustvsson
ARSHVI
SWE, Sjuhäradsbygdens SSK
22
23
Martin
Sørlie Rogne
ARSH2
NOR, NTG Kongsvinger
24
25
Vegard
Krogsæther
ARSH2
NOR, NTG Kongsvinger
26
27
Johnny
Andersen
ARSH2
DEN, Talentcenter ØST Danmark
28
29
Philip
Jönsson
ARSH2
SWE, Mariestads Skyttegille
30
31
Markus-Pekka
Dreyer Perkiömäki
ARSH2
SWE, Umeå Skytteförening
32
33
Camilla Boel
Nielsen
ARSH2
SWE, Manuell
34
35
Niels
H. Overgaard
ARM
DEN, Trehøje
36
Sebastian
Långström
ARM
FIN, Kyrkslätt Skf
37
Mikael
Gustafsson
ARM
SWE, Trosa-Hölebo Skytteförening
38
Erik
Skovmand
ARM
DEN, Viborg Skytteforening
39
Anders
Henricsson
ARM
SWE, Linköpings Skytteförening
40
Oskar Kling
ARM
SWE, Tvååkers Skyttegille
41
Niklas
Andersson
ARM
SWE, Älmhults Skytteförening
42
Bård Stafne
ARM
SWE, Tvååkers Skyttegille
43
Erik
Ala-Kulju
ARM
SWE, Nyköpings Skyttegille
44
Riku
Koskela
ARM
FIN, Satakunnan Ampujat
45
Ludwig
Wässman
ARM
SWE, Björksta Ungdomsskytteförening
46
Dennis
Axelsson
ARM
SWE, Bogsta Skyttegille
47
---
---
---
-, ---
48
---
---
---
-, ---
49
Sigmund
Grimsrud
ARM
NOR, Krapfoss SSL
50
Håkan
Gustafsson
ARM
SWE, Skee Skyttegille
51
Henrik
Larsen
ARM
NOR, Krapfoss SSL
52
Jens
Frimann
ARM
DEN, Talentcenter ØST Danmark
53
David
Tollebäck
ARM
SWE, Halmstad/Snöstorp Skytteförening
54
Jan
Winther
ARM
DEN, Talentcenter ØST Danmark
55
Roni
Airo
ARM
FIN, K-UAS
56
Emil
Andersson
ARM
SWE, Nässjö Skyttegille
57
Jens
Østli
ARJM
NOR, Stange Sportsskyttere
58
59
60
RELAY 5 14:55 2022-01-05
Lane
Name
Lastname
Class
Club
1
2
Karl
Olsson
ARM
SWE, Bromma-Solna Skytteförening
3
Emil
Lindquist
ARM
SWE, Köpings Skytteförening
4
Jacob
Kuylser
ARM
SWE, Bromma-Solna Skytteförening
5
Viktor
Klemmedsson
ARM
SWE, Christianstads Skyttesällskap
6
Tobias
Roming
ARM
SWE, Bromma-Solna Skytteförening
7
Jon-Hermann
Hegg
ARM
NOR, Kisen MSL
8
Juho
Kurki
ARM
FIN, Kankaanpään Ampumaurheilijat
9
Martin Nesvik
Voss
ARM
NOR, Kisen MSL
10
LARS
LILLENG
ARM
NOR, Fredrikstad MSL
11
Øyvind Solbrekken
Flatla
ARM
NOR, Kisen MSL
12
William
Grydén
ARM
SWE, Rasbo-Vaksala Skytteförening
13
14
Jonas
Andersen
ARM
DEN, Trehøje
15
Björn
Friman
ARM
FIN, Esbo skytteförening
16
Andreas
Christensen
ARM
SWE, Halmstad/Snöstorp Skytteförening
17
Emanuel
Söderlund
ARM
SWE, Aleholms Skytteförening
18
Ludvik André Sagstad
Tolaas
ARM
NOR, Storfjorden Sportskytterlag
19
Marcus
Madsen
ARM
SWE, Aleholms Skytteförening
20
Felix
Gäfvert
ARM
SWE, Fagersta Ungdomsskytteförening
21
Kristoffer
Eriksson
ARM
SWE, Åker-Länna Skyttegille
22
Mathias
Sjöström
ARM
SWE, Vimmerby Skytteförening
23
Simon Kolstad
Claussen
ARM
NOR, Kisen MSL
24
Simon
Tollstern
ARM
SWE, Söraby Skytteförening
25
Aleksander
Teisrud
ARM
NOR, Kisen MSL
26
Aleksi
LEPPÄ
ARM
FIN, HAS
27
Håkan
Edberg
ARV
SWE, Ludvika Skytteförening
28
Conny
Axberg
ARV
SWE, Linköpings Skytteförening
29
Erik
Sahlin
ARM
SWE, I 16/LV 6 Skytteförening
30
Mika
Piipponen
ARM
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
31
Mikael
Andersson
ARV
SWE, Gamleby Skyttegille
32
Audrius
Puodziukynas
ARM
LTU, Lithuania
33
Esben
Jakobsen
ARM
DEN, Dansk Skytte Union
34
Oscar
Wässman
ARM
SWE, Björksta Ungdomsskytteförening
35
Kattis
Andersson
ARV
SWE, Älmhults Skytteförening
36
Per
Johansson
ARV
SWE, Sjuhäradsbygdens SSK
37
Ragnar
Wässman
ARV
SWE, Björksta Ungdomsskytteförening
38
Tiina
Ylä-Outinen
ARV
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
39
Håkan
Persson
ARV
SWE, Björksta Ungdomsskytteförening
40
Heikki
Pääkkönen
ARV
FIN, Finnish Shooting Sport Federation
41
Christer
Grund
ARV
SWE, Veddige Ungdomsskytteförening
42
Martin
Smedenborn
ARV
SWE, Åker-Länna Skyttegille
43
Martin
Sahlbring
ARV
SWE, Uddevalla Skyttegille
44
Stefan
Bengtsson
ARV
SWE, Ludvika Skytteförening
45
Lolo
Ramsing
ARV
SWE, Göteborgs Skyttesportförening
46
Camilla
Grydén
ARV
SWE, Rasbo-Vaksala Skytteförening
47
---
---
---
-, ---
48
---
---
---
-, ---
49
AnnChristin
Johansson
ARV
SWE, Anderstorps Skytteförening
50
Niklas
Lindmark
ARV
SWE, By Skytteförening
51
Jörgen
Kristensen
ARV
SWE, Anderstorps Skytteförening
52
Rune
Andersson
ARV
SWE, Gunnilbo Skytteförening
53
Anders
Bucher
ARV
SWE, Skabersjö Skytteförening
54
Øyvind
Johannessen
ARV
NOR, Fredrikstad MSL
55
Annika
Arvidsson
ARV
SWE, Skillingaryds Skyttegille
56
Arne Morten
Nyfløt
ARV
NOR, Gudbrandsdal Sportsskyttere
57
58
59
60